strona główna Biuletyn Informacji Publicznej
  × strona główna
Aktualności
Nowe Miasta w Europie
Lokalna Grupa Działania
OGŁOSZENIA, OFERTY i PRZETARGI
Miasto
Warto zobaczyć
Serwis turystyczny
Informator
Wykaz imprez
Gospodarka
Położenie
Historia
Ochotnicza Straż Pożarna
Linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Księga gości
Honorowi obywatele
Sławni ludzie
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Nowe Miasto n/Pilicą
tel. +48 48 674-10-98
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Mazowiecka Gmina Roku 2008»

29 listopada 2008 roku rozstrzygnięta została VI Edycja Konkursu „Mazowiecka Firma Roku” oraz I Edycja Konkursów „Mazowiecki Powiat Roku” i „Mazowiecka Gmina Roku”

Konkursy są organizowane przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Europę 2000 Consulting Sp. z o.o. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się już tradycyjnie w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas Wielkiej Gali Mazowsza „Samorząd i Przedsiębiorczość”. W VI edycji Konkursu jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem wszystkie nominowane firmy reprezentowały bardzo wysoki poziom. Ta edycja liczyła ponad 70 przedsiębiorstw województwa mazowieckiego. Po raz pierwszy oceniono i nagrodzono wyróżniające się mazowieckie samorządy- w tym 4 powiaty i 10 gmin.

Celem Konkursów jest umocnienie integracji środowiska gospodarczego z samorządowym, a tym samym rozwój Województwa mazowieckiego i jego przewaga nad innymi regionami w dążeniu do stałego wzrostu gospodarczego, poprzez działania promocyjne związane nierozerwalnie z ideą Konkursów oraz współpracę nagrodzonych mazowieckich przedsiębiorców z wyróżnionymi powiatami i gminami.
Organizatorzy Konkursów oczekują zwiększenia aktywności firm nagrodzonych w działaniach, zmierzających do podniesienia ich konkurencyjności na rynkach krajowych i zagranicznych oraz otwartości i przychylności wyróżnionych samorządów wobec swoich mieszkańców, przedsiębiorców oraz inwestorów.

Konkurs „Mazowiecka Firma Roku” jest adresowany do wszystkich przedsiębiorstw działających na terenie Warszawy i Mazowsza oraz wszystkich firm, które mają na tym terenie swoje oddziały lub przedstawicielstwa, niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, liczby zatrudnionych pracowników.

Konkursy „Mazowiecki Powiat Roku” i „Mazowiecka Gmina Roku” są skierowane do wszystkich gmin oraz powiatów województwa mazowieckiego zainteresowanych kreowaniem pozytywnego wizerunku władz we współpracy z inwestorami, przedsiębiorcami jak również rozwojem sektora turystycznego, wykorzystywaniem innowacyjności w trosce o środowisko naturalne. Projekty są skierowane do tych, którzy podejmują aktywne działania walki z bezrobociem, wspierają służbę zdrowia i dbają o edukację, infrastrukturę w regionie oraz umiejętnie wykorzystują środki z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.
Wielka Gala Mazowsza „Samorząd i Przedsiębiorczość”  na której bawiło się około 700 osób, była przedsięwzięciem niezwykle uroczystym. Oprócz przedstawicieli tegorocznych Laureatów, swoją obecnością zaszczycili nas ludzie świata polityki i biznesu.  Półtoragodzinną część oficjalną poprowadzili Tomasz Kammel i Karolina Muszalak. Zwycięzcom wręczono złote, srebrne i brązowe statuetki w poszczególnych kategoriach, a także dyplomy dla wyróżnionych uczestników. 

Po tej uroczystości był czas dla prasy lokalnej, korespondentów radiowych i telewizji. Po części oficjalnej  rozpoczął się uroczysty bal, podczas którego już tradycyjnie przeprowadzono aukcję charytatywną. Dochód zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie działające  na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Budzimy Nadzieje Drzewica”.  

Samorządy były nominowane w kategoriach: 

-          Powiat

-          Gmina Miejska, Miejsko-Wiejska

-          Gmina Wiejska

 Firmy w tym roku otrzymywały nominacje w kategoriach: 

  1.  Budownictwo
  2.  Działalność Wydawnicza, Poligraficzna i Reklamowa
  3.  Energetyka i Elektrotechnika
  4.  Handel i Dystrybucja
  5.  Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
  6.  Medycyna
  7.  Ochrona Środowiska
  8.  Przemysł Lekki i Chemiczny

  9.  Przemysł Spożywczy

 10. Turystyka i Hotelarstwo

 11. Usługi Deweloperskie

 12. Usługi dla Firm

 13. Usługi Finansowe

 14. Zarządzanie Nieruchomościami

Laureaci I edycji konkursu „Mazowiecki Powiat Roku” :

1 miejsce       Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

2 miejsce       Starostwo Powiatowe w Płocku

3 miejsce       Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim

ex aequo

3 miejsce       Powiat Przysuski

Laureaci Konkursu „Mazowiecka Gmina Roku”:

Kategoria: Gmina Miejska, Miejsko-Wiejska

1 miejsce       Gmina Grodzisk Mazowiecki    

2 miejsce       Gmina Mszczonów 

3 miejsce       Urząd Miasta Józefowa

Wyróżnienia:

1 Gmina Nowe Miasto nad Pilicą 

Kategoria: Gmina Wiejska

1 miejsce      Urząd Gminy Lesznowola

2 miejsce      Gmina Nadarzyn

3 miejsce      Gmina Michałowice

Wyróżnienia:

 1 Urząd Gminy Zakrzew

 2 Gmina Zaręby Kościelne

 3 Urząd Gminy Zawidz

Laureaci Konkursu „Mazowiecka Firma Roku”:

      

Kategoria: Budownictwo

1 miejsce        Ad-Bud Sp. z o.o.

2 miejsce        TIM-EX Sp. J.

3 miejsce        Warbud Beton Sp. z o.o.

 

 Wyróżnienia:        

1 KATEL Sp. z o.o.

2 INVESTIM S.A.

3 WINNICKI

4 BUDMAR PUH Lewandowski Henryk i Urszula Sp. J.

5 RO.SA.-HALE Sp. z o.o.

Kategoria: Działalność Wydawnicza, Poligraficzna i Reklamowa

1 miejsce      CiTRON

2 miejsce      VERTE CORPORATION Sp. z o.o.

3 miejsce      Wydawnictwo ARKADY Sp. z o.o.

 

Wyróżnienia:

1 Przedsiębiorstwo Poligraficzno- Wydawnicze KOBIS Józef Kot 

Kategoria: Energetyka i Elektrotechnika 

1 miejsce          Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej RADWAR Spółka Akcyjna

2 miejsce          El-Sad Sp. J.

3 miejsce          Zakład Elektrotechniczny ZELTECH Stanisław Przesmycki

Wyróżnienia:

1 ENAP Sp. z o.o. 

Kategoria: Handel i Dystrybucja 

1 miejsce         Firma Księgarska Jacek Olesiejuk Sp. z o.o.

2 miejsce         ALPEX Sp. z o.o. Łęczeszyce

3 miejsce         LECHPOL Zbigniew Leszek 

Wyróżnienia:

1 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe TOPAZ Zbigniew Paczóski

2 Przedsiębiorstwo Handlu Hurtowo-Detalicznego JUREX

3 Carlease Plaza Sp. z o.o.

4 A.R.SKŁAD Sławomir Rybarczyk

Kategoria: Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

1 miejsce          Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL-AQUA S.A.

2 miejsce          Gazomontaż S.A.

3 miejsce          Zielona Architektura Anna i Marek Wypychowscy Spółka Jawna

Wyróżnienia:

1 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Płocku S.A.

2 Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego SOLID-BUD Sp. z o.o. 

Kategoria: Medycyna 

1 miejsce          Szpital Bielański im. Ks. J. Popiełuszki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

2 miejsce          Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie

3 miejsce          Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz

 Wyróżnienia:

1 Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer

2 Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej- Curie w Ostrowi Mazowieckiej

3 Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wola

4 Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu

5 Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa  Praga Południe

6 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus Tadeusz Kozubski Spółka Jawna

7 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu

Kategoria: Ochrona Środowiska

1 miejsce          Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC S.A.

2 miejsce          STD Nasiłowski

3 miejsce          Wodociągi Płockie Sp. z o.o. 

Wyróżnienia:

1 JARPER Sp. z o.o.

2 Nadleśnictwo Płońsk

Kategoria: Przemysł Lekki i Chemiczny

1 miejsce          ELGROM Sp. J.

2 miejsce          PHPU ARKOL Sp. z o.o.

3 miejsce          PPH SBS-SIM Sławomir Pilniak 

Wyróżnienia:

1 ART-SERIES Sp. z o.o.

Kategoria: Przemysł Spożywczy 

1 miejsce          ALPEX Sp. z o.o. Łęczeszyce

2 miejsce          Zakłady Mięsne MOKOBODY Podniesińscy

3 miejsce          Cukierki Reklamowe Konstancja Dołęga-Dołęgowska

Kategoria: Turystyka i Hotelarstwo

1 miejsce          Alfa Star Biuro Podróży

2 miejsce         TraveliGo.pl

3 miejsce         MOTO-TRANS Biuro Usług Turystycznych Krzysztof Czarnecki

Kategoria: Usługi Deweloperskie

1 miejsce          Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe FARTEX

2 miejsce          PBM TUSK Development Sp. z o.o.

3 miejsce          AGRO-MAN Sp. z o.o.

Wyróżnienia: 

1 Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane GWARANT Eugeniusz Zieliński

Kategoria: Usługi dla Firm

1 miejsce          ORLEN Laboratorium Sp. z o.o.

2 miejsce         Biuro Ochrony i Zabezpieczeń Elektronicznych CERBER Sp.  z o.o.

3 miejsce         LEASINGTEAM Sp. z o.o.

 

Wyróżnienia:

1 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe MAXPOL Sp. z o.o.

2 Laser-Met Sp. z o.o.

3 ERM Polska Sp. z o.o.

4 Politechnik PUPH Grzegorz Lewicki

Kategoria: Usługi Finansowe

 

1 miejsce          Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo- Kredytowa w Wołominie

2 miejsce          Bank Spółdzielczy w Płońsku

3 miejsce          Spółdzielczy Bank Ogrodniczy w Warszawie 

Wyróżnienia:

1 Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

2 Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o.

Kategoria: Zarządzanie Nieruchomościami

1 miejsce          Spółdzielnia Mieszkaniowa MECHANIK

2 miejsce          Zarządca Sp. z o.o.

3 miejsce          PW LARIX Sp. z o.o. 

Wyróżnienia:

 1 Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa ZACISZE 1995

 Nowe Miasto nad Pilicą.pdf
 
WAŻNE TELEFONY
BIP
Zarządzanie kryzysowe
Gospodarka odpadami
PIORIN
V Edycja Nowomiejskiej Ligi Halowej
Sesje Rady Miejskiej
Grójecki Ośrodek Kultury
Oferty pracy
TSSE
Dokumenty zastrzeżone
Karta dużej rodziny
Psy do adopcji
Agencja Mienia Wojskowego
Kalendarz wydarzeń prewencyjnych
Dobre Serce
SPP 2009
SPP 2008
Mazowiecka Gmina Roku 2008

<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA
| Aktualności   Kultura   Historia   Oświata  

Gmina Nowe Miasto nad Pilicą, www.nowemiasto.pl, Nowe Miasto nad Pilicą, gmina, województwo mazowieckie, gmina Nowe Miasto, powiat grójecki, miasto Nowe Miasto, portal samorządowy, WWW, BIP, biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, internet, administracja, cms, aktualności, województwo, www, miasto, przetargi, Warszawa, Grójec, Radom