strona główna Biuletyn Informacji Publicznej
  × strona główna
Aktualności
Nowe Miasta w Europie
Lokalna Grupa Działania
OGŁOSZENIA, OFERTY i PRZETARGI
Miasto
Warto zobaczyć
Serwis turystyczny
Informator
Wykaz imprez
Gospodarka
Położenie
Historia
Ochotnicza Straż Pożarna
Linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Księga gości
Honorowi obywatele
Sławni ludzie
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Nowe Miasto n/Pilicą
tel. +48 48 674-10-98
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Szanowni Mieszkańcy

Nasza Gmina posiada duże walory przyrodniczo – krajobrazowe, dlatego zadbajmy o nie. Każdy z nas chciałby mieszkać w ładnej i czystej okolicy. Utrzymajmy czystość chodników, placów oraz terenów z których korzystamy. Nie zaśmiecajmy naszego otoczenia butelkami, papierami, niedopałkami po papierosach i innymi nieczystościami. To od nas zależy czy zdrowe i przyjazne będzie otaczające nas środowisko. W trosce o estetyczny wygląd naszych miejscowości i zdrowie mieszkańców nie wyrzucajmy odpadów do lasu, na brzeg rzeki oraz do przydrożnych rowów. Pamiętajmy, że rozkładające się na dzikich wysypiskach odpady są powodem zatruwania gleby i wód. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania wszystkich Mieszkańców.

W związku z powyższym zwracam się do wszystkich Mieszkańców naszej Gminy oraz właścicieli i zarządców nieruchomości z apelem o utrzymanie w czystości i porządku swoich posesji oraz przylegających do nich chodników, pasów drogowych i przydrożnych rowów. Poprzez swoje działania dajmy dobry przykład tym, którzy nie spełniają swoich obowiązków związanych z utrzymaniem czystości.

Zadbajmy również o cmentarze w naszej Gminy i tereny wokół nich. Nie wyrzucajmy śmieci za parkany cmentarzy, lecz do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy naszego wspólnego dobra. Wszyscy razem dbajmy o ład i porządek w naszej Gminie, zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom majątek w postaci czystych lasów rzek i pięknej przyrody. Wspólnie dbajmy o teren którego jesteśmy gospodarzami. Pamiętajmy zatem, iż nasze otoczenie świadczy o nas i z pewnością wpływa na wizerunek całej gminy.
(przygotowała: Kamila Wieczorek - gospodarka odpadami komunalnymi)

Mariusz Dziuba
Burmistrz Miasta i Gminy


« powrót
 
WAŻNE TELEFONY
BIP
Zarządzanie kryzysowe
Gospodarka odpadami
PIORIN
V Edycja Nowomiejskiej Ligi Halowej
Sesje Rady Miejskiej
Grójecki Ośrodek Kultury
Oferty pracy
TSSE
Dokumenty zastrzeżone
Karta dużej rodziny
Psy do adopcji
Agencja Mienia Wojskowego
Kalendarz wydarzeń prewencyjnych
Dobre Serce
SPP 2009
SPP 2008
Mazowiecka Gmina Roku 2008

<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA
| Aktualności   Kultura   Historia   Oświata  

Gmina Nowe Miasto nad Pilicą, www.nowemiasto.pl, Nowe Miasto nad Pilicą, gmina, województwo mazowieckie, gmina Nowe Miasto, powiat grójecki, miasto Nowe Miasto, portal samorządowy, WWW, BIP, biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, internet, administracja, cms, aktualności, województwo, www, miasto, przetargi, Warszawa, Grójec, Radom